Florystyka

Piękne pożegnanie

Kwiaty to niezwykle piękne dopełnienie wszelkich uroczystości. Pozwalają na wyrażenie swoich uczuć w chwilach, gdy trudno jest opisać je słowami. W czasie uroczystości pogrzebowych jest to szczególnie ważne, dlatego poprzez nasze usługi florystyczne pomagamy zadbać o ten aspekt ostatniego pożegnania.

Wiązanki i wieńce

Na pogrzebach kwiaty pojawiają się głównie w formie ozdobnych wieńców, wiązanek i girland, które wykonane mogą być z wielu rodzajów kwiatów. Zajmujemy się przygotowaniem takich kompozycji zarówno w klasycznych formach, jak i nietypowych odsłonach. Oferujemy także bukiety kondolencyjne. Wszystko to w różnych wariantach cenowych.

Lilie i róże

Chryzantemy, lilie, kalie i róże. To kwiaty najczęściej wykorzystywane na pogrzebach, ze względu na ich niezwykły wygląd oraz wyjątkową symbolikę. Chryzantemy to wyraz smutku i żalu. Lilie z kolei oznaczają czystość, niewinność oraz współczucie. Róże natomiast są wyrazem szacunku i miłości. Również kolor kwiatów może nieść znaczenie: biel – czystość i spokój, czerwień – miłość, fiolet – żałobę.