Pogrzeb z kremacją

Pogrzeb z kremacją to coraz bardziej popularna forma pochówku, choć z racji na przywiązanie do tradycji rzadziej spotykana w Polce niż tradycyjne pogrzeby. W przypadku takiej formy uroczystości zajmujemy się przewozem osoby zmarłej, przygotowaniem do kremacji, odbiorem urny oraz przewozem prochów na miejsce pochówku i złożeniem ich do grobu.

Ta forma pogrzebu może mieć różny przebieg. W zależności od życzenia bliskich możliwe jest pożegnanie w kaplicy pogrzebowej albo domu przed lub po kremacji.

Co dla wielu osób jest bardzo istotne, pragniemy nadmienić, że Kościół katolicki pozwala na pogrzeb z urną, jednocześnie zalecając, aby zgodnie z tradycją chrześcijańską złożyć prochy osoby zmarłej na cmentarzu lub w miejscu świętym.

Potrzebujesz pomocy w organizacji ceremonii?

Skontaktuj się z nami

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości lub pytania związane z organizacją uroczystości pogrzebowych, zachęcamy do kontaktu. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy w stanie pomóc w każdej sytuacji i chętnie służymy radą.

Przeczytaj nasz poradnik

Odejście bliskiej osoby wiąże się z szeregiem formalności, o których łatwo jest zapomnieć w tym trudnym czasie, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa poradnik, w którym dokładnie opisaliśmy wszystkie konieczne kroki jakie należy podjąć.